Ontslagen Eredivisie-trainers in de afgelopen tien jaar

Ontslagen Eredivisie-trainers in de afgelopen tien jaar

Nu het eredivisieseizoen in volle gang is, is het ook weer de vraag welke trainer als eerst op straat op komt te staan. Geruchten doen de ronde dat deze twijfelachtige eer wel eens ten deel zou kunnen vallen aan NEC-coach Alex Pastoor. 


Foto: marcfonteijn, flickr.com cc

Hieronder een overzicht met ontslagen trainers in de Eredivisie sinds het seizoen 2003/2004. Trainers die zelf zijn opgestapt of ‘in goed overleg met de club uit elkaar zijn gegaan’, zijn niet in het overzicht opgenomen.

Bijgewerkt op 21 december 2017

2003/2004 (3):

  • Peter Boeve (Zwolle) 26-09-2003
  • Henk Wisman (FC Volendam) 29-01-2004
  • Johan Neeskens (NEC) 13-02-2004


2004/2005 (1):

  • Jan van Dijk (RBC Roosendaal) 12-04-2005


2005/2006 (5):

  • Robert Maaskant (Willem ll) 21-11-2005
  • Ton Lokhoff (NAC Breda) 30-12-2005
  • Dolf Roks (RBC Roosendaal) 03-01-2006
  • Cees Lok (NAC Breda) 23-04-2006
  • Danny Blind (Ajax) 30-06-2006


2006/2007 (2):

  • Frans Adelaar (ADO Den Haag) 20-11-2006
  • Adrie Koster (RKC Waalwijk) 27-11-2006


2007/2008 (2):

  • Gert Aandewiel (Sparta Rotterdam) 11-11-2007
  • Ruud Brood (Heracles Almelo) 24-12-2007


2008/2009 (5):

  • Raymond Atteveld (Roda JC) 07-10-2008
  • Willem van Hanegem (FC Utrecht) 23-12-2008
  • Hans Westerhof (Vitesse) 30-12-2008
  • Gert-Jan Verbeek (Feyenoord) 14-01-2009
  • Henk van Stee (De Graafschap) 25-02-2009


2009/2010 (5):

  • Trond Sollied  (SC Heerenveen) 31-08-2009
  • Ronald Koeman (AZ) 05-12-2009
  • Alfons Groenedijk (Willem ll) 20-02-2010
  • Raymond Atteveld (ADO Den Haag) 30-03-2010
  • Frans Adelaar  (Sparta Rotterdam) 04-04-2010


2010/2011 (3):

  • Theo Bos  (Vitesse) 21-10-2010
  • Jan van Dijk (VVV-Venlo) 21-12-2010
  • Gert Heerkes  (Willem ll) 15-04-2011


2011/2012 (3):

  • Andries Ulderink (De Graafschap) 18-10-2011
  • Co Adriaanse (FC Twente) 03-01-2012
  • Fred Rutten (PSV) 12-01-2012


2012/2013 (1):

  • John Karelse (NAC Breda) 23-10-2012


2013/2014 (4):

  • Alex Pastoor (NEC) 19-08-2013
  • Gertjan Verbeek (AZ) 29-09-2013
  • Ruud Brood (Roda JC) 15-12-2013
  • Maurice Steijn (ADO Den Haag) 05-02-2014


2014/2015 (5):

  • Jan de Jonge (Heracles Almelo) 31-08-2014
  • Alex Pastoor (AZ) 18-09-2014
  • Nebosja Gudelj (NAC Breda) 13-10-2014
  • Foeke Booy (Go Ahead Eagles) 22-03-2015
  • Fred Rutten (Feyenoord) 17-05-2015


2015/2016 (2):

  • Alfred Schreuder (FC Twente) 30-08-2015
  • Darije Kalezic (Roda JC) 10-05-2016


2016/2017 (4):

  • Zjelko Petrovic (ADO Den Haag) 07-02-2017
  • Hans de Koning (Go Ahead Eagles) 22-03-2017
  • Peter Hyballa (NEC) 24-04-2017
  • Yannis Anastasiou (Roda JC) 23-05-2017


2017/2018 (3):

  • Rene Hake (FC Twente) 18-10-2017
  • Alex Pastoor (Sparta Rotterdam) 17-12-2017
  • Marcel Keizer (Ajax) 21-12-2017
Powered by Calculate Your BMI
%d bloggers liken dit: